Posypią alejki fusami z kawy. ZZM przygotowuje się do zimy

fot. LoveKraków.pl

ZZM poszukuje kawiarni, które przekażą fusy z kawy do posypywania ścieżek i alejek w parkach w czasie zimy.

Po raz pierwszy eksperyment został przeprowadziny w zeszłym roku. Zarząd Zieleni Miejskiej informuje, że analiza kawowego pilotażu wykonana przez Wydział Leśny UR Kraków nie wykazała jego szkodliwego oddziaływania na glebę, dlatego ZZM postanowił kontynuować eksperyment.

– Zanim puchowy śnieg przykryje parkowe alejki, chcemy przygotować się do akcji dlatego poszukujemy kawiarni w Krakowie, które będą w stanie w krótkim czasie (2-3 dni) zebrać ok. 60 litrowy worek fusów z kawy – poinformował ZZM.

Kawiarnie mogą połączyć siły i wspólnie zebrać potrzebną ilość fusów. ZZM informuje, że będzie je odbierał z ustalonego miejsca. Kawiarnie zainteresowane udziałem w akcji są proszone o wypełnienie ankiety. ZZM przekaże zainteresowanym wiadomość o rozpoczęciu akcji droga mailową lub telefonicznie.

Do takich działań ZZM zainspirował eksperyment władz Lwowa. Na pomysł  wpadła doradczyni burmistrza Lwowa Iryna Orszak. Dowiedziała się o nim z internetu i postanowiła spróbować zastosować kawę do posypywania ośnieżonych chodników w zastępstwie piasku i soli.