Potanieją bilety na komunikację miejską. Nawet o 17 zł

Krakowscy urzędnicy przygotowali nowy cennik biletów komunikacji miejskiej. Propozycja zmiany uchwały została już przesłana do radnych. Najważniejsza korekta będzie dotyczyć biletów okresowych. Nie zmieniają się ceny biletów jednorazowych.

Od 1 sierpnia krakowianie zapłacą mniej za bilety okresowe. Początkowo urzędnicy planowali, że zmiana wejdzie w życie miesiąc wcześniej, jednak nie uporali się z systemem informatycznym. Wszystko za sprawą Karty Krakowskiej, której posiadacz będzie mógł nabyć specjalne uprawienia.

Przypomnijmy, że Karta Krakowska to projekt, dzięki któremu osoba płacąca podatki w naszym mieście będzie mogła otrzymać różnego rodzaju bonifikaty. Pierwszą gratyfikacją za bycie podatnikiem Krakowa będą niższe ceny biletów.

Osoba, która do tej pory kupowała bilet miesięczny na jedną linie nie zapłaci 46 złotych, a 37 złotych. Największa zniżka jest jednak przy okazji biletu na wszystkie linie. Na miesięczne doładowanie krakowianin nie będzie musiał wydać 89 złotych, a tylko 72 złote.

23 miliony mniej

ZIKiT szacuje, że z nowej propozycji może skorzystać około 160 tysięcy mieszkańców Krakowa. – Oceniamy, że ustanowienie biletu mieszkańca w ramach Karty Krakowskiej może skutkować nieuzyskaniem możliwych dochodów budżetu miasta ze sprzedaży biletów w kwocie około 23 mln zł – mówi Magdalena Wasiak z biura prasowego ZIKiT.

comments powered by Disqus