Powstał licznik wybrzuszeń szyn na ul. Kościuszki

Wybrzuszenie szyny na ul. Kościuszki (archiwum) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To inicjatywa Stowarzyszenia Ulepszamy Kraków. Jak zaznaczają pomysłodawcy, inicjatywa ma przypominać władzom miasta o potrzebie remontu torowiska na ul. Kościuszki.

– Chcemy także zwrócić uwagę na szerszy problem jakim jest pogarszający się stan krakowskich torowisk. Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie o stanie gminy, miasto wolniej remontuje szyny niż się one zużywają, a częstotliwość usterek jest coraz większa – wyjaśnia radny dzielnicowy Krzysztof Kwarciak, przewodniczący Stowarzyszenia Ulepszamy Kraków.

Jak podaje stowarzyszenie, od początku roku na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej doszło do 26 awarii torowiska.

– Nasza inicjatywa ma stale przypominać władzom miasta o potrzebie pilnego remontu – dodaje Kwarciak.

„To nie jest usprawiedliwienie”

Jak informuje stowarzyszenie, do rachunku wliczane są wszystkie zdarzenia jakie miały miejsce w tym roku. Dlatego obecnie wyświetlana jest liczba 26. Dane będą aktualizowane co 24 godziny.

– Wraz ze słupkami rtęci do góry idą również szyny na ulicach Kościuszki. Każde wybrzuszanie i awaria były liczone osobno, nawet jeżeli miały miejsce tego samego dnia. Dokonując obliczeń bazowaliśmy na komunikatach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i postach zamieszczonych na profilu ,,Platforma Komunikacyjna Krakowa – PKK” – mówi Kwarciak. – Rozumiemy, że przy przygotowaniu złożonej inwestycji mogą się pojawiać różne problemy. Nie usprawiedliwia to jednak wieloletniego opóźnienia przedsięwzięcia.

Licznik jest dostępny na stronie: www.licznikwybrzuszen.pl.

comments powered by Disqus