Powstał specjalny zespół do zapewnienia płynności ruchu drogowego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec stycznia prezydent Krakowa powołał specjalny zespół zadaniowy, który ma na celu „zapewnienia płynności ruchu drogowego”. Na czele 13-osobowego gremium stanął Miejski Inżynier Ruchu Łukasz Gryga.

W zespole znaleźli się m.in. przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Trasy Łagiewnickiej czy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Zabrakło jednak pracownika Zarządu Dróg Miasta Krakowa. – To jest przeoczenie, związane z reorganizacją w ZDMK i zmianą struktury. Zwróciliśmy się o przedstawienie członka zespołu. Nie będziemy podejmować żadnych działań bez osoby z zarządu dróg – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Łukasz Gryga.

Miejski Inżynier Ruchu tłumaczy, że zespół został powołany, aby koordynować największe inwestycje związane z utrudnieniami w ruchu drogowym. To podczas posiedzeń gremium mają być omawiane sprawy związane z inwestycjami strategicznymi czy remontami, które powodują duże utrudnienia dla komunikacji miejskiej i kierowców prywatnych samochodów.

– Chcemy na spotkaniach ustalać wszystkie uwarunkowania związane z organizacją prac na inwestycjach, takich jak zapewnieniu bezpieczeństwa czy odpowiednim wdrożeniu organizacji ruchu – podkreśla Gryga. – Czasami łatwiej jest porozmawiać, niż wymieniać się pismami – dodaje.

Pierwsze posiedzenie zespołu ma się odbyć w połowie lutego. Miejski Inżynier Ruchu informuje, że prace gremium będą odbywać się doraźnie. – Czasami będę zwoływać zespół w sprawach konkretnego rejonu, czasem całego miasta. Pogrupujemy na różnego rodzaju zagadnienia – mówi.

comments powered by Disqus