Powstały kolejne „okna życia” dla psów i kotów

W Krakowie powstały kolejne okna życia dla psów i kotów fot. pixabay.com
W Krakowie powstały dwa kolejne „okna życia” dla psów i kotów.

Nowe punkty utworzono przy  klinice weterynaryjnej Arka (ul. Chłopska 2a) i przy hotelu dla psów Szarikton, ul. Łużycka 111a (wjazd od ul. Bochenka) – przyjęcia zwierząt w godzinach pracy hotelu.

W środku można zostawić niechcianego psa lub kota. Zwierzę otrzyma fachową opiekę do czasu odebrania przez schronisko. To kolejne takie punkty, poza działającym od 10 lat „okienkiem życia” w siedzibie Krakowskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt przy ul. Floriańskiej.

Opieka i adopcja

Każdy kto z jakichś powodów postanowi oddać psa lub kota, może przyprowadzić go do „okienka życia” całkowicie anonimowo, zadzwonić na telefon lub domofon, a następnie oddać zwierzę pracownikowi.

Oddający zwierzę zostanie poproszony o dobrowolne wypełnienie anonimowego formularza wraz z krótką informacją o zwierzęciu, które ułatwią dalszą opiekę oraz adopcję. Zwierzę następnie przekazane będzie Krakowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej.

Inicjatywa „Okienek życia” skierowana jest do właścicieli zwierząt, którzy z różnych powodów nie mogą zapewnić im należytej opieki lub nie chcą się nimi dalej zajmować. Nie są one przeznaczone dla znalezionych rannych lub chorych psów i kotów, które powinny trafić bezpośrednio do schroniska.

–  „Okienka życia” przeznaczone są tylko dla psów i kotów, stąd prośba do mieszkańców, aby nie przynosić do nich innych zwierząt domowych, tj. chomików, świnek morskich, myszy, papużek – informuje miasto.

comments powered by Disqus