Prace na A4. Utrudnienia do 11 czerwca

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W środę rozpoczął się remont na węźle Balice I. – Jest to spowodowane utratą szorstkości nawierzchni oraz lokalnie występującymi ubytkami i nierównościami jezdni – tłumaczy Iwona Mikrut z GDDKiA.

– W trakcie robót wymieniona zostanie warstwa ścieralna tam, gdzie nawierzchnia jest za mało szorstka, a w miejscach gdzie nawierzchnia jest uszkodzona, zostaną wymienione wszystkie warstwy – mówi przedstawicielka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Za nami pierwsze prace polegające na frezowaniu nawierzchni. Ich kontynuacja planowana jest na 6 czerwca od godziny 7 rano. W związku z tym trzeba się przygotować na utrudnienia, które będą występować na A4 do przyszłego wtorku.

6/7 czerwca – wprowadzone zwężenie prawostronne łącznicy wraz z odcinkiem dojazdowym. Ruch prowadzony wyłącznie lewym pasem łącznicy. W czasie frezowania lewego pasa ruch poprowadzony zostanie prawą stroną łącznicy.

7 czerwca – w godzinach popołudniowych planowane jest zakończenie prac na prawym pasie ruchu i odcinku dojazdowym. Celem zminimalizowania utrudnień w czasie wzmożonego ruchu weekendowego. Wtedy ruch zostanie poprowadzony dwoma pasami.

10-11 czerwca – wprowadzona zmiana w czasowej organizacji ruchu polegająca na zwężeniu lewostronnym łącznicy wraz ze zwężeniem na odcinku dojazdowym. W trakcie trwania utrudnień, ruch prowadzony będzie wyłącznie prawym pasem łącznicy. 11 czerwca wieczorem prace powinny się zakończyć.

comments powered by Disqus