Prace przed rondem Matecznego zakończone. Wszystkie pasy dostępne

fot. PS
Utrudnienia na ul. Kamieńskiego się zakończyły, kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich pasów przed rondem Matecznego.

Przypomnijmy: stojąca na jednym z pasów koparka sparaliżowała dziś rano ruch na ul. Kamieńskiego i Wielickiej oraz ulicach dojazdowych. Jak tłumaczył Zarząd Dróg Miasta Krakowa, miało to związek z budową przyłącza do powstającego obok biurowca. Inwestor miał obowiązek zakończyć prace do godziny 4, ale się z tego nie wywiązał.

Teraz miejsce wykopu zostało już zabezpieczone, położona została nawierzchnia. Ruch odbywa się wszystkimi pasami. Mogłoby się to stać wcześniej, ale przez pewien czas ruch na jednym pasie blokowała tym razem nie koparka, a laweta z oznakowaniem.

ZDMK zapowiada, że nałoży kary umowne. Początkowo była mowa o tym, że będą one śmiesznie niskie - ok. 150-200 zł. Rzecznik jednostki zapowiada jednak, że zostanie zastosowana inna metoda liczenia, według której opłata ma wynieść ok. 3,7 tys. zł. Firma tłumaczy się uszkodzeniem maszyny, ale urzędnicy nie dają wiary tym wyjaśnieniom.

comments powered by Disqus