Prace w parku Bednarskiego na ukończeniu. Prezydent podał datę

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

W parku Bednarskiego trwają już ostatnie prace, rozpoczęły się też nasadzenia. Coraz bliżej jest moment, w którym z gruntownie przebudowanego parku będą mogli skorzystać mieszkańcy.

– Park Bednarskiego oficjalnie będzie dostępny na weekend majowy. Teraz trwają tam ostatnie prace, rozpoczęliśmy też nasadzenia – zapowiedział w piątek na Facebooku prezydent Jacek Majchrowski.

Remont parku wystartował na początku 2022 roku. Jak wylicza miasto w komunikacie, kończą się prace w „domku ogrodnika”, glorieta odzyskała swój dawny wygląd, altana z dachem w kolorze „zielonej szałwii Wagnera” jest gotowa.

Do zakończenia całości prac pozostało jeszcze wykonanie części nasadzeń zieleni oraz dokończenie montażu elementów małej architektury i nawierzchni utwardzonych.

– W ramach prac rewitalizacyjnych w parku pojawiły się już utracone na lata schody. Prawie wszystkie alejki są już gotowe, a plac zabaw czeka już właściwie tylko na najmłodszych. W maju – dwa miesiące przed czasem określonym w umowie z wykonawcą – udostępnimy ten teren dla krakowian – zapowiada Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pojawią się nowe nasadzenia drzew, ponad 5 tys. krzewów, blisko 57 tys. roślin cebulowych oraz ponad 8 tys. bylin ozdobnych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze