Pracowite miesiące w krakowskim schronisku [VIDEO]

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Trwa przebudowa schroniska przy ulicy Rybnej. Prace postępują, pawilon dla psów prezentuje się coraz lepiej, a my przypominamy o naszej zbiórce dla schroniskowych podopiecznych, która trwa do 4 grudnia.

Praca wre przy przebudowie schroniska przy ulicy Rybnej. Budynek pawilonu dla psów jest już zadaszony, kładzione są tynki zewnętrzne i wewnętrzne, rozpoczął się także montaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

To nie wszystko. Wykonywane są również posadzki wybiegów zewnętrznych dla psów oraz przekładki instalacji zewnętrznych.

Kontynuacja prac

Bieżące działania w schronisku przy Rybnej można nazwać kolejnym etapem prac związanych z rozbudową i przebudową kompleksu. W minionych latach miasto zmodernizowało kotłownię schroniska oraz wybudowało budynek rekonwalescencji dla zwierząt.

Aktualne prace rozpoczęły się od rozebrania starego budynku kwarantanny. W to miejsce powstał nowy pawilon, którego dotyczy rozbudowa, a gdzie miejsce znajdzie kilkadziesiąt potrzebujących psów.

Wszystko zmierza do szczęśliwego finału

– Termin kontraktowy to wiosna 2021 roku, ale oczywiście staramy się, żeby działania zakończyć wcześniej. Obecnie trwają prace wykończeniowe, prace instalacyjne, jak również związane między innymi z nową aranżacją parkingu – tłumaczy Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wykonawca, z którym podpisano umowę w październiku 2018 roku, to konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk. Kwota, na którą podpisano umowę, to 4,7 mln złotych.

Sprawdźcie, jak wyglądają prace nad przebudową schroniska i wesprzyjcie naszą zbiórkę.

 

Schronisko from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus