Prądnik Biały. Mężczyzna pokazał policjantom, gdzie trzyma narkotyki

fot. KMP w Krakowie

Dwóch mężczyzn z Prądnika Białego usłyszało zarzuty posiadania i przygotowania do sprzedaży narkotyków.

Dwa tygodnie temu policjanci udali się do jednego z mieszkań na Prądniku Białym. Według wcześniejszych ustaleń mieli tam mieszkać mężczyźni, którzy posiadają narkotyki.

– Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do przeszukania pokoju, który zajmował mężczyzna. Znaleźli tam susz rośliny oraz białą, zbryloną substancję. W trakcie trwania czynności do mieszkania przyszedł drugi, 32-letni lokator. Po krótkiej rozmowie przyznał, że w jego pokoju także ukryte są zabronione środki – mówią małopolscy policjanci.

W jego pokoju znajdował się także susz rośliny oraz zbrylona substancja. Oprócz tego 32-latek przechowywał jeszcze biały proszek.

25 tys. zł

Po zakończonym przeszukaniu mieszkania, mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu. Oprócz nielegalnych substancji policjanci zabezpieczyli też 25 tys. zł.

Jak się później okazało, funkcjonariusze znaleźli w sumie ponad 325 gramów marihuany, blisko 150 gramów mefedronu oraz prawie 50 gramów kokainy.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowania do ich sprzedaży.

Prokuratura wobec dwóch mężczyzn zastosowała dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały