Prawie 1,5 mln osób zgłosiło się do zaszczepienia

fot. Adam Guz/KPRM
– Do godz. 14 w poniedziałek gotowość do zaszczepienia się zadeklarowało w sumie 1,470 mln osób. Rejestrację terminów na szczepienia udało się już uruchomić w ponad 5,5 tys. punktów – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia zarejestrowanych seniorów powyżej 70. roku życia. – Na ten moment udało się uruchomić rejestrację terminów w 5 tys. 593 punktach, mamy ponad 2 mln terminów, które zostały umieszczone w centralnym kalendarzu szczepień – powiedział w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Każda osoba w wieku 18-69 lat, która może się zgłaszać na szczepienia, dostanie potwierdzenie zgłoszenia na adres mailowy. – Jak tylko nadejdzie czas grupy wiekowej, do której należy taka osoba zgłaszająca się, wtedy będzie kontakt i pierwszeństwo dla tych osób w zapisie na wolne terminy do szczepień – wyjaśniał Dworczyk.

Niemal 0,5 mln zaszczepionych osób

Szef KPRM informował także podczas konferencji, że według stanu na godz. 14 w poniedziałek, zostało zaszczepionych 475 264 pacjentów pierwszą dawką. Od wczoraj trwają już szczepienia drugiej dawki.

– Mamy w magazynach prawie 610 tys. szczepionek, natomiast liczba szczepionek dostarczonych już do punktów szczepień to 647 tys. sztuk. Cały czas mamy na szczęście niewielką ilość niepożądanych odczynów poszczepiennych – 133 na ponad 475 tys. wykonanych szczepień – przedstawiał Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu odniósł się także do sytuacji z firmą Pfizer i ograniczonymi dostawami szczepionek. W poniedziałek przyleciało do Polski 176 tys. szczepionek, zamiast 360 tys. – W kolejnych tygodniach to będzie nie 360 tys. a 296 tys. dawek, potem nieco więcej. W połowie lutego ma nastąpić wzrost liczby dostarczanych szczepionek – dodał Dworczyk.

comments powered by Disqus