Prawie pół kilograma amfetaminy w garażu

fot. materiały prasowe

Policjanci zatrzymali 35-letniego dilera, który rozprowadzał narkotyki na terenie Krakowa. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 10 grudnia, funkcjonariusze Komisariatu VI zapukali do drzwi mieszkania zajmowanego przez mężczyznę podejrzanego o handel substancjami psychotropowymi. 35-latek był zaskoczony wizytą stróżów prawa i zaprzeczył jakoby miał coś wspólnego z nielegalnym biznesem.

– Nie dając wiary jego zapewnieniom, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanego. Podczas rewizji garażu policjanci ujawnili niemal 450 gramów amfetaminy. Oprócz narkotyków mundurowi zarekwirowali przyrządy służące do ich porcjowania – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu. Przyznał się do winy.

Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.


comments powered by Disqus