Prehistoria na Wzgórzach Krzesławickich

Park kieszonkowy Wzgórza Krzesławickie fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Pomimo niesprzyjającej pogody, Zarząd Zieleni Miejskiej udostępnił kolejny park kieszonkowy. Tym razem będą mogli z niego korzystać mieszkańcy Wzgórz Krzesławickich. To kolejna z „kieszonek” powstałych w ramach projektu „Ogrody Krakowian”.

Motywem przewodnim parku przy ul. Zielony Jar jest prehistoria. Stąd dominantą parku są kamień i miłorzęby – „żywe skamieliny”, drzewa rosnące na ziemi na długo zanim pierwszy człowiek postawił na niej stopę.

Układ przestrzenny parku został ujęty w geometrycznych formach, do dyspozycji nowohucian będą pozostawały pergolo-huśtawka, nowe ławki i drewniane tarasy, zaś najmłodsi będą mogli wspiąć się na mamuta-zjeżdżalnię.

Oprócz wspomnianych, pięciometrowych miłorzębów dwuklapowych, miejscy ogrodnicy uzupełnili zieleń o cisy pośrednie, białe liliowce i czosnki olbrzymie.

Więcej parków!

Pomimo zimna i wiatru, frekwencja na otwarciu zaskoczyła pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej. – Im dalej od centrum, tym większe zainteresowanie parkami kieszonkowymi. Nie jest to koniec, tylko początek tego projektu. Parków kieszonkowych będzie się w Krakowie pojawiało coraz więcej – zapewniał Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Dodatkowo, za sprawą Biblioteki Kraków i Dariusza Cywki, aktora Teatru Otwartego, w czasie otwarcia dzieci wysłuchały interpretacji baśni i bajek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie
comments powered by Disqus