Premier obiecał w hali Cracovii kolejne "500 plus"

Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Krakowie
W niedzielę w Hali 100-lecia KS Cracovia odbyła się przedwyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie comiesięcznego dodatku dla osób niepełnosprawnych.

– Mamy kolejny "plus" do naszej piątki – zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Występujący po nim premier Mateusz Morawiecki chwalił się programi społecznymi i polityką zagraniczną.

Potwierdzeniem skuteczności działań ma być niedawny wyrok Sądu Unii Europejskiej. Stwierdził on nieważność decyzji Komisji Europejskiej, co oznacza, że rząd będzie mógł pobierać nowy podatek od supermarketów.

– Środki te przeznaczymy, a jak będzie odwołanie od wyroku to poszukamy innych ścieżek finansowania, na stały, comiesięczny dodatek dla osób z całkowitą niepełnosprawnością. Najprawdopodobniej będzie to 500 złotych dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia – mówił Prezes Rady Ministrów. 

Morawieci przypomniał, że rok temu, gdy niepełnosprawni protestowali w Sejmie, rząd wyrównał rentę socjalną do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Niepełnosprawni mogą bez ograniczeń korzystać ze 130 artykułów pierwszej potrzeby.

"Nie" dla Europy ideologicznej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w niedzielę o chrześcijańskich wartościach, których chce bronić jego partia. – Nie chcemy Europy ideologicznej, która będzie narzucała sposób wychowania dzieci. Od tego są rodzice – podkreślał.

Zwrócił się także do "wyborców PO i PSL, którzy nigdy nas nie popierali". – Zastanówcie się, czy nasza oferta nie jest jednak lepsza dla Polski i Europy – zachęcał.

W hali Cracovii głos zabrała także Beata Szydło, liderka listy PiS w okreu małopolsko świętokrzyskich w wyborach do Parlementu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.


– Chcemy unii równych szans, solidarności, bezpieczeństwa, sprawiedliwości, tolerancji. Unii opartej na wartościach, które ją budowały przez wieki. Dziś są niszczone i musimy je obronić – nawoływała.
comments powered by Disqus