Prezenty dla rowerzystów. 800 stojaków, 50 podpórek

fot. LoveKraków.pl

Do końca października zamontowanych zostanie 800 nowych stojaków rowerowych. ZIKiT zachęca mieszkańców, by zgłaszali propozycje lokalizacji. Tymczasem już teraz trwa montaż nowych podpórek rowerowych przy uczęszczanych skrzyżowaniach.

Choć w ostatnich latach miasto ustawia kilkaset nowych stojaków, zapotrzebowanie jest ciągle duże. W minionym roku rowerzyści zyskali 700 miejsc do pozostawiania swoich jednośladów, w tym ich liczba wzrośnie o kolejnych 800. Wybrany w przetargu wykonawca będzie je musiał dostarczyć i zamontować najpóźniej do końca października.

Do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu można zgłaszać propozycje lokalizacji, w których powinny się pojawić stojaki. W tym tygodniu jeszcze tylko drogą mailową, ale wkrótce urzędnicy udostępnią wygodniejsze narzędzie. – Na razie można po prostu napisać maila na adres sekretariat@zikit.krakow.pl. Chcielibyśmy jeszcze w tym miesiącu uruchomić formularz oparty o zaznaczanie na mapie, dział rowerowy właśnie nad tym pracuje – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT. Mapę z lokalizacjami zamontowanych już stojaków można zobaczyć TUTAJ.

Rowerzyści zyskają też wkrótce 50 nowych podpórek przed przejazdami rowerowymi. Będą inne niż te zamontowane przed rokiem, bo jednoosobowe. Montaż trwa od wtorku, pierwsze efekty można już zobaczyć np. przy rondzie Grzegórzeckim.