Prezydent Majchrowski zagra w spektaklu. Będzie ministrem wojny

Prezydent Majchrowski w rola ministra wojny fot. Teatr Nowy Proxima/Facebook
Teatr Nowy Proxima znów zaskakuje. Już w sobotę premiera spektaklu „Król Maciuś Pierwszy” – dla najmłodszych i nie tylko. Jedną z ról gra prezydent Jacek Majchrowski.

Prezydent Krakowa ministrem wojny? Takie rzeczy tylko na deskach Teatru Nowego Proxima. Jacek Majchrowski dołączył tym samym do grona gwiazd takich jak m.in. Andrzej Grabowski, Jerzy Stuhr czy Jan Peszek.

Premiera „Króla Maciusia Pierwszego” autorstwa Janusza Korczaka odbędzie się w najbliższą sobotę, w siedzibie teatru przy ul. Krakowskiej 41. Scena zamieni się w królewski dwór wypełniony muzyką, tańcem i licznymi wizualizacjami.

Skąd ten wybór? Dyrektor teatru Piotr Sieklucki sięga po historię dla dzieci po ogromnym sukcesie „Akademii Pana Kleksa”, którą sam wyreżyserował. Teraz postanowił przenieść na scenę klasykę literatury dziecięcej. Adaptacją opowieści Korczaka zajął się Tomasz Kireńczuk.

„To opowieść o chłopcu, który z dnia na dzień został królem i musiał zmierzyć się nie tylko z obowiązkami, ale i z… dorosłymi, a ci, jak wiadomo, widzą świat zupełnie inaczej” – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Sieklucki do współpracy zaprosił znanych aktorów, jak i prezydenta miasta. Grani przez nich bohaterowie nie pojawią się na scenie fizycznie, ale za dzięki wizualizacjom wyświetlanych na ekranach. W roli Maciusia zobaczymy Karola Miękinę, który zagrał w  "Akademii Pana Kleksa” Alojzego Kukuryka. Partneruje tancerzowi Michał Misza Czorny, Alan NCA oraz Piotr Sieklucki.

 

comments powered by Disqus