Prokuratura zawiesiła w pełnieniu funkcji Agnieszkę K. z ZBK

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Trzy osoby zatrzymane przez CBA po przesłuchaniu w prokuraturze zostały zwolnione. Urzędniczka Agnieszka K. zaprzeczyła zarzutom, a dwoje biznesmenów odmówiło składania wyjaśnień.

43-letnia Agnieszka K. pracowała w Zarządzie Budynków Komunalnych jako kierownik referatu organizacji, administracji i kontaktów z mediami.

– Kobiecie zarzucono płatną protekcję oraz przyjęcie w 2016 roku obietnicy korzyści majątkowej w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za załatwienie wygranego przetargu dotyczącego dwóch mieszkań – informuje Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury.

Jak dodaje przedstawiciel Prokuratury Okręgowej, podejrzanej przedstawiono także zarzut składania w toku śledztwa fałszywych zeznań.

– Agnieszka K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, w których zakwestionowała ogłoszone jej zarzuty – mówi Hnatko.

Zawieszenie

Kobieta nie trafiła do aresztu. Oprócz dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu kontaktowania się z danymi osobami, została zawieszona w wykonywaniu pełnionej funkcji. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

CBA zatrzymało również dwoje biznesmanów: 56-letniego Dariusza B. i 47-letnią Monikę M. Podejrzani usłyszeli zarzut wręczenia korzyści majątkowej w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie wygranej w aukcji na wynajem lokalu użytkowego w ścisłym centrum Krakowa.

– Zatrzymani nie ustosunkowali się do sprawstwa zarzucanego im czynu i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania – dodaje Janusz Hnatko.

comments powered by Disqus