Prowokacja pomogła złapać pedofila

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkaniec Krakowa postanowił przygotować prowokację mającą na celu zatrzymanie pedofila. Dzięki jego pomocy krakowscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podającego się za „Krzyśka” na jednym z portali internetowych.

Krakowianin, przeglądając strony internetowe, trafił na artykuł przedstawiający okoliczności zatrzymania pedofila. Postanowił przygotować prowokację podobną do opisanej. Na czacie jednego z portali internetowych zarejestrował się pod nickiem „Magda 14”. Na odzew nie musiał długo czekać.

– Zaczepił go 33-letni mężczyzna, podający się za „Krzyśka”. Na początku osoby prowadziły rozmowy za pośrednictwem czatu, później zaczęły korzystać z wiadomości sms. W trakcie tych konwersacji „Magda” wielokrotnie podkreślała, że ma 14 lat. Ta informacja nie przeszkodziła „Krzyśkowi” w coraz częstszym poruszaniu tematów erotycznych – mówi st. asp. Dariusz Łach z małopolskiej policji.

Mężczyzna zaczął również wysyłać „nastolatce” zdjęcia swoich genitaliów.  Ostatecznie „Krzysiek” namówił „Magdę” na osobiste spotkanie, podczas którego miało dojść do stosunku seksualnego pomiędzy nimi.  Mężczyzna obiecał zabrać ze sobą wino oraz prezerwatywy. Po ustaleniu czasu i miejsca, krakowianin poinformował o całej sytuacji policję.

Zasadzka w miejscu spotkania

– Policjanci potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. W miejscu schadzki przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 33-letni mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości – kontynuuje Dariusz Łach. – Na widok policjantów mężczyzna próbował ucieczki, jednakże stanowcza i profesjonalna postawa funkcjonariuszy doprowadziła do jego natychmiastowego zatrzymania. Sprawca miał przy sobie m.in. wspomniane wino, korkociąg oraz prezerwatywy.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty: usiłowania obcowania płciowego, prezentowania treści pornograficznych oraz  składania propozycji obcowania płciowego małoletniemu poniżej lat 15. Mężczyźnie  grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus