Przebudowa ul. Stelmachów o krok bliżej. Wykonawca wybrany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

36,5 mln zł ma kosztować przebudowa ulic Stelmachów i Piaskowej. Miasto wybrało wykonawcę prac i już zapowiada, że inwestycja będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami.

Oferty w długo oczekiwanym przetargu na przebudowę ulic Stelmachów i Piaskowej zostały otwarte pod koniec lutego, prawie dwa miesiące później niż w pierwotnym planie. Zgłosiło się sześciu potencjalnych wykonawców.

Najtańsza z ofert, złożona przez AG System, opiewa na kwotę 36,5 mln zł, dwie kolejne (Sarivo i ZUE) na kwotę ponad 37 mln. Strabag zaproponował niecałe 42 mln zł, Instbud 46,4 mln zł, a Bajzola Polska – 46,7 mln zł.

W tym tygodniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił wybór wykonawcy. Przebudową ma się zająć firma AG System – ta sama, która wcześniej miała spore problemy z przebudową fragmentu ul. Łokietka, ale za to teraz sprawnie zbliża się już do końca przebudowy fragmentu ul. Królowej Jadwigi na odcinku pomiędzy ulicami Jesionową i Robla.

Nie będzie łatwo

Na razie urzędnicy nie podają jeszcze konkretnych terminów, ponieważ od wyboru wykonawcy mogą się jeszcze odwołać konkurenci. Plan jest jednak taki, by możliwie szybko podpisać umowę. Jak zapowiada wiceprezydent Andrzej Kulig, to z kolei otworzy drogę do spotkań z mieszkańcami. Podobnie jak w przypadku ul. Królowej Jadwigi, tak i tutaj do wykonania są wszystkie podziemne instalacje, co będzie się wiązało ze sporymi utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu.

– Front robót będzie bardzo szeroki, bo też do wykonania jest mnóstwo różnych istotnych rzeczy, od instalacji przez jezdnie po chodniki i będziemy musieli prosić mieszkańców o uzbrojenie się w cierpliwość – zapowiada prezydent Kulig. – Będzie to mnóstwo prac, bardzo skomplikowanych połączonych z wykopami, a także z koniecznością uzgodnienia dostępu do budynków. Jak wiemy, to jest obszar bardzo zabudowany i mieszkańcy mają prawo mieć dostęp do swoich mieszkań, a z drugiej strony też wykonawca musi mieć możliwość zrealizowania tej inwestycji, która jak wiemy jest od dawna wyczekiwana przez mieszkańców tego rejonu – tłumaczy.

Po podpisaniu umowy wybrana firma będzie miała 24 miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały