Przed nami bieg kobiet, w którym... nikt nie jest ostatni

Bieg kobiet w Szczecinie fot. mat. prasowe
20 maja Ruchowa Akademia Zdrowia wraz z AZS AWF Kraków Masters organizują Sanprobi Bieg Kobiet 2018 Kraków. Wystartować mogą wyłącznie przedstawicielki płci pięknej od 12. roku życia.

Pod Wawelem impreza odbędzie się po raz pierwszy. Na stałe wpisała się za to w kalendarz imprez Szczecina, gdzie w dziewiątej edycji w marcu wzięło udział prawie dwa tysiące pań.

Wystartować można w jednej z dwóch kategorii: biegu na pięć kilometrów lub pokonać ten sam dystans z kijkami. Dwie pętle poprowadzą alejkami Parku Lotników Polskich, start i meta zaplanowane są przy fontannie od strony al. Jana Pawła II.

Organizatorzy informują, że bieg jest szczególny m.in. dlatego, że żadna z jego uczestniczek nigdy nie przybiega na metę jako ostatnia. „Gwarantujemy i dotrzymamy słowa! Jak to możliwe? Przekonacie się już 20 maja. Na wszystkie panie, które ukończą bieg, czekają medale. Dla najlepszych przewidziane są także puchary i inne nagrody. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i drużynowa „Mama z córką”.

Do końca kwietnia opłata startowa wynosi 50 złotych. Limit uczestników obu konkurencji wynosi 1000 osób. Zapisy trwają W TYM MIEJSCU

 

comments powered by Disqus