Przetargowa bitwa o komisariat

Wizualizacja KP5

14 firm zgłosiło się do przetargu na budowę siedziby komisariatu policji, który ma powstać przy ul. Mochnaniec.

Po zmianie działek między Skarbem Państwa a miastem, na terenie przy ul. Mochnaniec powstanie nowa siedziba V Komisariatu Policji w Krakowie. W planach nowy komisariat to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 1,5 tys. mkw. z podziemnym parkingiem na 28 samochodów. W komisariacie pracować ma ponad 180 policjantów i cywile.

Komenda wojewódzka zarezerwowała na ten cel nieco ponad 38 mln złotych. Firmy, które są zainteresowane budową, zaoferowały ceny o wiele niższe.

Najdroższe oferty opiewały na blisko 30 mln złotych. Za tyle nową siedzibę V Komisariatu Policji zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD z Katowic. Za pół miliona mniej prace wykona warszawska spółka ZAB-BUD.

Najniższe kwoty zaproponowały: krakowskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne ŁĘGPRZEM – 21,9 mln złotych, Strabag – 22,7 mln zł i Re-Bau za 23,2 mln złotych.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie jeszcze nie wybrała wykonawcy.  Jak informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji, trwa ocena złożonej dokumentacji. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 30 miesięcy na zbudowanie nowej siedziby KPV. Komisariat obsługuje dzielnice Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki i Podgórze.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki Łagiewniki-Borek Fałęcki Podgórze
comments powered by Disqus