Przy rondzie Mogilskim powstaje nowy mural [WIZUALIZACJE]

fot. mat. 101 murali dla Krakowa
„Wild City” to nowy mural, który powstaje przy rondzie Mogilskim.

– W weekend przygotowaliśmy i zagruntowaliśmy filary, a we wtorek wystartowaliśmy z realizacją właściwą, czyli najprzyjemniejszym: malowaniem. Prace potrwają mniej więcej ok 2 tygodnie. W ciągu najbliższych dni będziemy w stanie przygotować dokładny harmonogram prac – mówi Agnieszka Słabowska z projektu „101 murali dla Krakowa”.

Galeria murali

To już kolejny mural, który będzie zdobił przestrzeń przy rondzie Mogilskim.

„Wild City” ma za zadanie odwrócić uwagę przechodniów od betonowego miasta i pokazać, jak różnorodne gatunki dzikich roślin i zwierząt żyją wokół nas. I to one będą głównymi bohaterami nowego dzieła. Na malowidle zobaczymy m.in. wilki, rysie, niedźwiedzie, nietoperze czy żubry.

– Nie zapominamy również o ogromnym zagrożeniu dla dalszego istnienia tych istot na świecie. Mural ma więc wywołać refleksję na temat miejsca przyrody w mieście oraz uświadomić odbiorcom, że jeśli damy jej więcej przestrzeni, to odwdzięczy się nam barwami, zapachami, odgłosami, świeżym powietrzem, pięknem oraz jedyną w swoim rodzaju estetyką – tłumaczy Słabowska.

Napis „Wild City” zostanie umieszczony wśród rysunków fauny i flory. Będzie go można odczytać tylko z dwóch miejsc w tunelu na rondzie Mogilskim.

To już kolejny mural, który powstanie przy rondzie Mogilskim w ramach współpracy inicjatorów projektu „101 Murali dla Krakowa”, radnej Małgorzaty Jantos i marki Medicine.


 

comments powered by Disqus