Przyszkolny kompleks sportowy dzięki umowie społecznej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od jesieni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 141 (dawny Zespół Szkół nr 52) w Nowej Hucie korzystają z nowego boiska, skoczni w dal, siłowni zewnętrznej i placu zabaw. To jedna z inwestycji wykonana w ramach umowy społecznej w związku z budową w tej dzielnicy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów.

Kompleks sportowy przy szkole na ulicy Sawy-Calińskiego 12 wykonała firma Kerre z Gdowa, jedna z czterech, które zgłosiły się do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Koszt wszystkich prac wyniósł 389 tysięcy złotych brutto, udzielona została 60-miesięczna gwarancja.

Kompleks sportowy składa się z boiska rekreacyjnego (z bramkami) o nawierzchni poliuretanowej, skoczni w dal, przyrządów do ćwiczeń na wolnym powietrzu i placu zabaw. Boisko jest ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty.

Inwestycja powstała w ramach umowy społecznej podpisanej przed budową Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. W jej ramach obiecano im realizację ponad 50 zadań: powstanie zieleńców, obiektów sportowo-rekreacyjnych i dróg.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus