Pseudokibice pobierali haracze. Film z zatrzymania [VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców zatrzymali krakowscy policjanci. Podejrzani pobierali haracze od lokalnych małych przedsiębiorców. – Mężczyźni wyjątkowo brutalni w swoim działaniu nie przebierali w środkach – mówi przedstawiciel małopolskiej policji.

Z ustaleń śledczych wynika, że przestępcy działali na terenie Krakowa. – Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży rozbójniczej, fałszowania dokumentów, gróźb karalnych, jak również używania przemocy oraz groźby wywierania wpływu. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Zdaniem policji zatrzymani są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. – Z informacji wynikało, że podejrzewani mogą posiadać w domu broń oraz inne niebezpieczne narzędzia, w związku z czym w zatrzymaniach uczestniczyli policyjni antyterroryści z Krakowa i Rzeszowa – zdradza Gleń.

Do zatrzymań doszło 6 września. Policjanci weszli jednocześnie do trzech mieszkań na terenie Nowej Huty. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 25, 25 i 29 lat.

– Cała trójka przewijała się w policyjnych kartotekach, byli karani za m.in. pobicia, narkotyki, włamania. W przeszukanych mieszkaniach  funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę i podrabiane dokumenty – wylicza rzecznik KWP w Krakowie.

Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu na dwa miesiące. – Kryminalni ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie. Osoby, które mogły paść ofiarą działalności tej grupy, prosimy o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Krakowie – stwierdza Sebastian Gleń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta/
comments powered by Disqus