Radosław Sobolewski zachwycony obsadą sędziowską na mecz z Arką. „To będzie zaszczyt”

Szymon Marciniak (l) i Radosław Sobolewski fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Szymon Marciniak poprowadzi sobotnie spotkanie Arki z Wisłą. Biała Gwiazda nie wygrała w Gdyni od 12 lat.

W wygranym meczu z Resovią trener krakowskiego zespołu został ukarany przez sędziego Marcina Kochanka z Opola żółtą kartką. Sobolewski przyznał, że obejrzał ją zasłużenie, bo miał pretensje o faule graczy gości na Luisie Fernandezie. W sobotę pierwszoligowe zawody poprowadzi najlepszy polski arbiter i obecnie chyba najlepszy na świecie – Szymon Marciniak, który w grudniu gwizdał w finale mistrzostw świata.

– Bardzo mnie cieszy, że rozjemcą będzie tak wybitna postać. To będzie zaszczyt spędzić z nim 90 minut – mówi szkoleniowiec. Arbiter z Płocka pracował już w jednym meczu tego sezonu I ligi, gdy w 11. kolejce Biała Gwiazda podejmowała Ruch Chorzów, i spisał się bez zarzutu.

Przygotowani na agresywną grę

Arka także zaczęła piłkarską wiosnę od trzech punktów, ale równie dobrze mogła wysoko przegrać w Sosnowcu. Zagłębie objęło prowadzenie i miało wiele „setek”, jednak gościom wystarczyło dobre dziesięć minut, by zdobyć dwie bramki. Wisła spodziewa się w Gdyni bardzo trudnego spotkania. Sobolewski zwraca uwagę, że rywale swoimi wypowiedziami podgrzewają atmosferę. Trzeba też przypomnieć, że jesienne spotkanie przy Reymonta, wygrane przez krakowian 1:0, obfitowało w kontrowersje, a Arkowcy mieli żal do sędziego Jarosława Przybyła.

– Przez cały tydzień uczulałem piłkarzy, że muszą być gotowi pod względem mentalnym. Pracowaliśmy długo nad tym, byto nie było naszą wymówką. Chcemy postawić się Arce na jej stadionie – zapowiada Sobolewski.

13-krotny mistrz Polski po raz ostatni wygrał w Gdyni 25 lutego 2011 roku. W meczu rozgrywanym przy odczuwalnej temperaturze -20 st. C jedynego gola strzelił Patryk Małecki. Sobolewski był wtedy zawodnikiem Wisły, ale pauzował za kartki. Po tym tryumfie Wiślacy jeszcze pięć razy zaglądali na obiekt żółto-niebieskich i zaliczyli cztery porażek (0:3, 1:3, 1:4, 1:3) oraz bezbramkowy remis.

Błaszczykowski i Ondraszek na boisku

W wyjściowym składzie kontuzjowanego Vullneta Bashę zastąpi Igor Sapała. Sobolewski wierzy w środkowego pomocnika, który musi jeszcze dojść do optymalnej formy fizycznej. Trener potwierdził też kontuzję kolana Kamila Brody i że klub szuka w związku z tym dodatkowego bramkarza. W kadrze na wyjazdowe spotkanie zabraknie Alana Urygi, który w minioną sobotę po prawie rocznej przerwie wystąpił w sparingu z Garbarnią Kraków. Zajęcia na boisku, ale bez udziału w grach, wznowili Jakub Błaszczykowski i Zdenek Ondraszek.