"Rano do NCK wtargnął uzbrojony napastnik" [ZDJĘCIA]

fot. KWP w Krakowie

Za krakowskimi służbami kolejne ćwiczenia. Tym razem mundurowi i ratownicy kilka godzin rozgrywali scenariusz ataku terrorystycznego.

– Rano 20 października odbyły się ćwiczenia praktyczne na wypadek zagrożenia terrorystycznego spowodowanego wtargnięciem uzbrojonego napastnika do Nowohuckim Centrum Kultury i sytuacji zakładniczej – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

W działaniach uczestniczyli również antyterroryści, negocjatorzy, straż pożarna, straż miejska i ratownicy medyczni.

– Celem ćwiczeń była weryfikacja funkcjonalności procedury postępowania podczas zdarzeń masowych i katastrof oraz doskonalenie łączności i wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi służbami – tłumaczy Gleń.

Jak wyglądał scenariusz ćwiczeń? O 9 do budynku wtargnął uzbrojony napastnik. Pracownicy wszczynają alarm. Służby, które przybywają na miejsce, zabezpieczają teren, a następnie podejmują negocjacje i ewakuację pracowników. Poszkodowani w zdarzeniu są zawożeni do jednego ze szpitali.

– Ćwiczenia pozwalają nie tylko na sprawdzenie sprawności przeprowadzenia działań, ale również ich dopracowanie na wypadek wystąpienia realnych zdarzeń – mówi przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus