Raport drogowy - poniedziałek 28.08

Jest poniedziałek, 28 sierpnia, wyruszamy na drogi Krakowa i Małopolski.
08:47
Poranny szczyt komunikacyjny powoli dobiega końca. Po większośći ulic przejeżdżacie już bez dłuższych przestojów, ubywa też, choć znacznie wolniej aut w rejonie Bronowic, Azorów i Łobzowa, gdzie to właśnie tam, w tej chwili obserwujemy największe natężenie ruchu.

Uważajcie natomiast na obwodnicy, tam sporo samochodów zebrało się w rejonie stopnia wodnego.
08:29
Ruch w centrum nieco się uspokoił. Bez przeszkód przejedziecie Alejami, Konopnickiej, Dietla i Grzegórzecką, wciąż z utrudnieniami muszą borykać się kierowcy w zachodniej częśći miasta. Całkiem sporo samochodów również w Podgórzu, zwalniacie więc na al. Powstańców Śląskich, kierunek Nowa Huta, Wielickiej, przed estakadą, Kuklińskiego, przed skrzyżowaniem z Nowohucką i w rejonie skrzyżowania Herlinga-Grudzińskiego z Dekerta.
08:08
Widać, że nieuchronnie zbliża się koniec wakacji. Ruch na dojazdówkach i w samym Krakowie wciąż spory. Wolniej pojedziecie DK 79 w Zabierzowie, al. 29 Listopada od Kuźnicy Kołłątajowskiej do świateł z Powstańców, nieco lżej natomiast na Igołomskiej.

Po zamknięciu ul. Armii Krajowej Bronowice, Azory i Łobzów pękają w szwach od samochodów. Ciasno na ul. Jasnogórskiej, Balickiej, Głowackiego, Podchorążych i Stachiewicza. W centrum sporo aut na Konopnickiej, Grzegórzeckiej do ronda, ruch zagęszcza się także na Dietla w stronę Grzegórzek.
07:54
Uwaga kierowcy. Na DK 94 w Modlnicy, kierunek Kraków doszło do kolizji. Na miejscu jest już patrol drogówki, powoli zaczyna przybywać samochodów. Jeżeli chcecie uniknąć utrudnienia, polecamy objazd do Krakowa przez ulice Ojcowską, Św. Idziego do Giebułtowa i stamtąd DW 794 przez Zielonki.
07:40
Kierowcy donoszą o kolizji na 344 km autostrady A4 w kierunku Katowic, oba pasy są przejezdne, ale zachowajcie szczególną ostrożność.

Sporo samochodów na drogach dojazdowych do Krakowa. Zakorkowane 44 w Skawinie, Zakopianka w Gaju, "stara" Czwórka w Wieliczce, auta zbierają się także na ul. Igołomskiej i na Wzgórzach Krzesławickich. Większy ruch na obwodnicy i PPO w Balicach.
07:31
Poniedziałkowy poranek mija w miarę spokojnie, drogówka donosi o jednej kolizji, niemającej wpływu na płynność ruchu. Kierowcom daje się we znaki zamknięcie ul. Armii Krajowej, możliwe trasy objazdowe są zapchane samochodami. Tu prym wiodą ulice Weissa, Radzikowskiego, Czyżewskiego i Głowackiego.
comments powered by Disqus