Rekordowy wzrost zakażeń w Małopolsce. 158 nowych przypadków

W całej Polsce potwierdzono 658 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Najwięcej chorych przybyło w województwie śląskim – to 214 osób. W Małopolsce padł rekord, jeśli chodzi o wzrost liczby zakażeń. Takiego wzrostu liczby chorych nie było w naszym województwie od początku epidemii koronawirusa.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 158 osób.

To 82 kobiety i 76 mężczyzn, w wieku od niespełna miesiąca do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (55 osób), Krakowa (24 osoby), Nowego Sącza (16 osób), powiatu nowotarskiego (12 osób), bocheńskiego (8 osób), gorlickiego i wielickiego (po 7 osób), limanowskiego (6 osób), wadowickiego i krakowskiego (po 4 osoby), Tarnowa (3 osoby), powiatu brzeskiego, oświęcimskiego, proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, myślenickiego (po 1 osobie).

Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Biuro wojewody informuje również, że otrzymało informację z WSSE w Krakowie o zdublowaniu jednego przypadku – raport skorygowano (stąd w komunikacie Ministerstwa Zdrowia 157 potwierdzeń).

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3692 osób.

Kolejni ozdrowieńcy

WSSE w Krakowie informuje również o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 10 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 6 do 73 lat, z powiatu wadowickiego (8 osób), dąbrowskiego, oświęcimskiego, wielickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1700 ozdrowieńców.

comments powered by Disqus