Remont na Wielickiej. W kolejce czeka most

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Na 19 lipca wieczorem zaplanowano awaryjny remont nawierzchni prawego pasa ulicy Wielickiej. Prace powinny zakończyć się w najbliższą niedzielę. ZDMK będzie też odnawiać most w Nowej Hucie.

Z informacji ZDMK wynika, że niezbędny jest remont jednego z pasów ruchu tej ważnej arterii. Prace będą prowadzone na odcinku od jednego z salonów oferujących południowokoreańskie samochody do ul. Wlotowej.

Remont rozpocznie się w piątek o godzinie 19. Jego zakończenie planowane jest na 21 lipca. Jednak jak zastrzega Michał Pyclik z ZDMK, ten termin może ulec przesunięciu w przypadku niesprzyjającej pogody.

Remont mostu

ZDMK planuje też odnowić most w ciągu ulicy Brzeskiej (Nowa Huta). W związku z tym zostanie wprowadzony tam ruch wahadłowy. Start prac do 24 lipca. Potrwają one do połowy października.

– W pierwszym etapie zostanie wyłączona z ruchu jezdnia i chodnik dla pieszych na kierunku Niepołomice, zaś w następnym etapie jezdnia i chodnik w kierunku Krakowa. Planowany czas realizacji każdego z etapów remontu to około półtora miesiąca – tłumaczy Michał Pyclik.

W ramach prac remontowych zostanie wymieniona izolacja i nawierzchnia jezdni i chodników, krawężniki, dylatacje i wpusty odwodnieniowe, balustrady i bariery energochłonne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim Nowa Huta
comments powered by Disqus