Robił środek "udający" marihuanę. 29-latek z Ruczaju w rękach policji

fot. małopolska policja
Początkiem września w ręce policjantów wpadł 29-latek, który przerabiał znaczne ilości substancji psychoaktywnej.

Mieszkaniec Ruczaju nie krył zaskoczenia wizytą funkcjonariuszy.

– Następnie policjanci wraz z nim udali się do lokalu, który nieopodal był przez niego wynajmowany. Tam  przeszukano pomieszczenia, w wyniku czego ujawniony został m.in. worek z zawartością suszu roślinnego, plastikowy pojemnik z płynną substancją koloru żółtego, zbryloną substancje koloru żółtego zawiniętą w folię aluminiową, woreczki z zapięciem strunowym oraz wagę elektroniczną – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Środek „udający” marihuanę

Jak się okazało, w plastikowym pojemniku znajdowała się substancja psychoaktywna w formie cieczy, którą mężczyzna łączył z suszem roślinnym, otrzymując w ten sposób nową substancję psychoaktywną.

Łącznie, policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów przetworzonego nielegalnego suszu roślinnego, ponad 1,8 dmᶟ substancji psychoaktywnej w formie ciekłej, ponad 40 gramów substancji w formie zbrylonych kryształów oraz ponad 3 kg suszu roślinnego -  powszechnie dostępnego i legalnego zioła, które to prawdopodobnie mężczyzna miał wykorzystać do uzyskania środka odurzającego  „udającego” marihuanę.

– Mieszkaniec Krakowa został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty przerabiania znacznej ilości posiadanej substancji psychoaktywnej, czyniąc przygotowania do wprowadzenia jej do obrotu oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 – podsumowuje Gleń.

comments powered by Disqus