Rower Wavelo zostawisz w Tyńcu. Na razie na próbę

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od piątku do niedzieli użytkownicy roweru Wavelo mogą skorzystać z testowo uruchomionej stacji pod Opactwem Benedyktynów w Tyńcu. Nie jest to jednak stacja w standardowym rozumieniu.

Operator nazywa to hot-spotem. Chodzi o obszar, na którym nie ma fizycznie stojaka Wavelo, ale można tam bez dodatkowej opłaty pozostawić rower. Do tej pory było to niemożliwe – Tyniec jest poza obszarem sieci Wavelo i zakończenie tam wypożyczenia oznacza naliczenie dodatkowej opłaty w wysokości 100 zł.

Hot-spot sieci został testowo uruchomiony na terenie parkingu przy Wiśle – w sąsiedztwie przystanku tramwaju wodnego i okolicznego baru. Oznacza to, że użytkownicy Wavelo będą mogli pojechać na wycieczkę do klasztoru, bez ryzyka opłaty za pozostawienie jednośladu poza zasięgiem sieci – o ile rower zostanie zapięty w obrębie uruchomionej stacji mobilnej.

Sprawdź na mapie

Obręb hot-spotu widoczny będzie na mapie Wavelo – zarówno w przeglądarce internetowej, jak i mobilnej aplikacji. I to właśnie za pomocą smartfonów użytkownicy będą mogli sprawdzić czy zakończenie przejazdu odbywać się będzie w zakresie stacji mobilnej. Co istotne, zakończenie przejazdu nie będzie możliwe na samej trasie do Tyńca – np. w obrębie Bulwarów Wiślanych.

– Często otrzymujemy od użytkowników prośby o uruchomienie stacji także w rejonie opactwa benedyktynów w Tyńcu. W związku z tym w najbliższy weekend będziemy sprawdzać, jak działa rozwiązanie w postaci stacji mobilnej. Zachęcamy zatem wszystkich Wavelowiczów do skorzystania z pięknej letniej pogody i wycieczki Bulwarami Wiślanymi – mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Wavelo.

Stacja mobilna uruchomiona została w piątek o 9:00 i działać będzie do 23:59 w niedzielę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus