Rozbiorą stary wiadukt na ul. Zielony Most. Nie przejedziesz i nie przejdziesz

Wiadukt nad ul. Zielony Most fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku kierowców i pieszych w Bronowicach czekają nowe utrudnienia. Robotnicy rozpoczną wyburzanie starego wiaduktu nad ulicą Zielony Most. Dobre wiadomości są dwie: ograniczenia dla pieszych mają potrwać krócej niż planowano, a po zakończeniu prac przejazd i przejście pod torami będą o wiele łatwiejsze.

To już ostatnie dni charakterystycznego, kamiennego wiaduktu nad ulicą Zielony Most. W poniedziałek 13 marca rozpocznie się jego całkowita rozbiórka. W jego miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt, o wiele szerszy od dotychczasowego.

Dzięki temu po zakończeniu prac ruch wahadłowy w tym miejscu nie będzie już potrzebny. Pod wiaduktem znajdzie się przejazd z dwoma pasami o szerokości trzech metrów i z chodnikami po obydwu stronach.

Piesi przejdą wcześniej

Wiele wskazuje na to, że utrudnienia okażą się trochę mniej uciążliwe, niż pierwotnie zakładano. Według harmonogramu przedstawionego jeszcze przed rozpoczęciem prac, to miejsce miało być całkowicie zamknięte dla pieszych i kierowców – z krótką przerwą – aż do 15 kwietnia 2018 roku. Prawdopodobnie jednak przejście zostanie udostępnione wcześniej. – Prace budowlane będą tam trwać jeszcze do przyszłego roku, ale rozważamy możliwość wcześniejszego przywrócenia możliwości przejścia. Dlatego na razie informujemy o tym, że całkowite zamknięcie będzie obowiązywać do końca maja – mówi Dorota Szalacha z PKP PLK.

Do tego czasu piesi będą musieli korzystać z przejścia przez ulicę Katowicką. Kierowcom zostają natomiast ulice Armii Krajowej (gdzie obowiązuje tylko zwężenie jezdni) i Łupaszki.

2018 i 2020

Równolegle trwają prace na innych odcinkach remontowanej linii. Obecnie trwa budowa tunelu pod torami na ul. Rydla oraz modernizacja wiaduktów przy ul. Armii Krajowej i Godlewskiego.

Krakowski odcinek, pomiędzy Mydlnikami a Dworcem Towarowym, ma być gotowy w połowie przyszłego roku. Zakończenie całej inwestycji, czyli modernizacji trasy między Krakowem a Katowicami, planowane jest na 2020 rok.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
comments powered by Disqus