Rozbitą butelką pociął twarz plażowicza. Brutalny atak nad zalewem Kryspinów

fot. małopolska policja

28-letni sprawca brutalnego ataku na plażowicza nad zalewem Kryspinów trafi do aresztu. Mężczyzna kilkukrotne uderzał plażowicza rozbitą szklaną butelką.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca na plaży dla nudystów na terenie zalewu Kryspinów. Zgłoszenie o ataku otrzymali policjanci z Zabierzowa. Na miejscu mundurowi ustalili, że doszło tam do kłótni między przebywającym w wodzie plażowiczem a mężczyzną, który podpłynął rowerkiem wodnym w okolice plaży i zaczepiał inne wypoczywające tam osoby.

– Następstwem słownej przepychanki był brutalny atak szklaną butelką, którą agresor kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego. Po całym zajściu sprawca odpłynął. W wyniku ataku pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w okolicy twarzy i klatki piersiowej – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

„Bogata przeszłość kryminalna”

Komendant Powiatowy Policji w Krakowie powołał specjalną grupę śledczych zajmującą się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy brutalnego napadu. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

– W jego toku funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną odpowiedzialnym za zaatakowanie plażowicza  jest 28-latek z Krakowa, posiadający bogatą przeszłość kryminalną. Policjanci 14 lipca udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie został zatrzymany. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli też narkotyki i dużą ilość różnego rodzaju przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży. Okazało się również, że 28-latek ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany przez dwie prokuratury do innych spraw – informuje Gleń.

15 lipca w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Prądnik Biały w Krakowie 28-latek usłyszał zarzut chuligańskiego, umyślnego zamachu na zdrowie pokrzywdzonego, poprzez kilkukrotne uderzenie go rozbitą szklaną butelką, co spowodowało obrażenia ciała.

Dodatkowo, usłyszał też zarzut posiadania narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego i postanowieniem z 15 lipca sąd zastosował wobec 28-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 4,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus