Rozjechane trawniki w Nowej Hucie. Będą wnioski do sądu

Rozjechane zieleńce fot. ZZM

– Na nowohuckich osiedlach i nie tylko notorycznie mieszkańcy parkują swoje samochody na terenie, który mógłby być zadbanym trawnikiem. Stawianie słupków jest niewystarczające, ponieważ są one omijane lub nawet wyrywane. Apelujemy o reagowanie i zwracanie uwagi osobom – zwrócił się do mieszkańców Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na Facebooku ZZM pojawiły się zdjęcia rozjechanych przez samochody trawników i zieleńców. Zarząd ubolewa nad takim zachowaniem i apeluje do nowohucian o to, aby zwracali na to uwagę i nie parkowali w miejscach niedozwolonych.

– Jeżeli prośby nie wystarczą będziemy rozważać wystąpienie na drogę sądową z powództwa cywilnego. Samochody, które rozjeżdżają tereny zielone, przenoszą ziemię na chodniki oraz na jezdnię, a to może stwarzać zagrożenie dla pieszych i narażać ich na uszczerbek na zdrowiu w wyniku upadku – tłumaczy ZZM.

– Kara sądowa z pewnością będzie kilkukrotnie wyższa niż mandat wystawiony przez straż miejską. Stawianie słupków, wielokrotne wysiewanie trawy, która nie ma szansy urosnąć to realne koszty ponoszone przez wszystkich mieszkańców – czytamy na profilu zarządu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus