Rozpoczął się remont torowiska w centrum. Zmiany w komunikacji miejskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od soboty do piątku 27 maja prowadzone będą prace przy wymianie zwrotnicy na skrzyżowaniu ulicy Straszewskiego i Piłsudskiego. W związku z tym czekają nas spore utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W tym czasie tramwaje nie pojadą na Cichy Kącik, a autobusy przez ulicę Piłsudskiego.

W tych dniach komunikacja miejska będzie kursowała w następujący sposób:

– linia 20 będzie kursowała od Małego Płaszowa do Filharmonii bez zmian, następnie ulicą Zwierzyniecką, Kościuszki do Salwatora.

– linie 124 i 424 będą kursowały od Os. Podwawelskiego do przystanku „Konopnickiej” bez zmian, następnie ulicą Konopnickiej, Zwierzyniecką, Straszewskiego, Podwale do Teatru Bagatela i dalej bez zmian do Wieczystej i Ugorka. Z powrotem od Wieczystej i Ugorka do Teatru Bagatela bez zmian, następnie ulicą Podwale, Straszewskiego (obsługa przystanku „Filharmonia” jak linia 504), Zwierzyniecką, aleją Krasińskiego, zawracanie na wysokości posesji nr 7, aleją Krasińskiego do przystanku „Jubilat” i dalej bez zmian do Os. Podwawelskiego.

– linia 134 zostanie zawieszona, a w zamian będzie kursowała linia czasowa 734 na trasie ZOO – al. Żubrowa – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – Leśna – 28 Lipca 1943 – Królowej Jadwigi – Piastowska – Igrców (przystanek „Cichy Kącik” obsługiwany na pętli) – al. 3 Maja – Piastowska – Królowej Jadwigi – al. Focha – al. Krasińskiego (bez obsługi przystanku „Jubilat”) – Zwierzyniecka – Filharmonia (przystanek przy Hotelu Maltańskim). Powrót: Filharmonia (przystanek przy Hotelu Maltańskim) – Straszewskiego – Podzamcze – Powiśle – Zwierzyniecka – al. Krasińskiego – al. Focha – Królowej Jadwigi – Piastowska – Igrców – al. 3 Maja – Piastowska (przystanek „Cichy Kącik” obsługiwany na ul. Piastowskiej jak linia 102 w kierunku Zakamycza) – Królowej Jadwigi – 28 Lipca 1943 – Leśna – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – al. Żubrowa – ZOO. Częstotliwość analogiczna jak linia 134.

– linia 152 będzie kursowała od Olszanicy do Cracovii Błonia bez zmian, następnie aleją Focha, Mickiewicza, Słowackiego, ulicą Pawią (obsługa przystanku „Politechnika” jak pozostałe linie), Szlak, Warszawską, przez plac Matejki, ulicę Basztową do Dworca Głównego (z powrotem ulicą Pawią bez obsługi przystanku „Dworzec Główny Zachód”, przystanek „Dworzec Główny” w kierunku Olszanicy obsługiwany z jezdni, a nie torowiska) i dalej bez zmian do Alei Przyjaźni.

– linia 304 będzie kursowała od Wieliczki Kampus do Jubilatu bez zmian, następnie aleją Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego, ulicą Pawią (obsługa przystanku „Politechnika” jak pozostałe linie), Szlak, Warszawską, Kurniki do Dworca Głównego Zachód (powrót ulicą Pawią).

– linia 502 będzie kursowała z Placu Centralnego im. R. Reagana do Dworca Głównego bez zmian, następnie ulicą Pawią (powrót ulicą Pawią, Szlak, Warszawską, przez plac Matejki, ulicę Basztową), aleją Słowackiego, ulicą Prądnicką do Nowego Kleparza. Na trasie objazdowej linia obsłuży przystanki „Nowy Kleparz” (początkowo-końcowy na pętli, przelotowy w kierunku Politechniki na alei Słowackiego oraz dodatkowy przystanek dla wysiadających na przystanku linii 130 w kierunku Azorów), „Politechnika” (jak dla pozostałych linii), a przystanek „Dworzec Główny” w kierunku Nowego Kleparza obsłuży z jezdni, a nie z torowiska.

– linia 504 będzie kursowała z Cracovii Stadion ulicą Kałuży, aleją Focha, Krasińskiego (bez obsługi przystanków „Cracovia” i „Jubilat”), ulicą Zwierzyniecką do ulicy Straszewskiego (obsługa przystanku „Filharmonia” przy Hotelu Maltańskim) i dalej bez zmian do Centrum JP II. Powrót od ulicy Straszewskiego ulicą Zwierzyniecką, aleją Krasińskiego (bez obsługi przystanku „Jubilat”, z zawracaniem na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego i obsługą przystanku „Cracovia”), ulicą Dunin-Wąsowicza, Kałuży do Cracovii Stadion.

– linie 601 i 611 będą kursowały z Mydlnik i Cichego Kącika do Czarnowiejskiej bez zmian, następnie aleją Mickiewicza, Słowackiego, ulicą Długą do Basztowej i dalej bez zmian do Alei Przyjaźni i Mistrzejowic.

– linia 605 będzie kursowała z Bielan do Jubilatu bez zmian, następnie aleją Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego, ulicą Długą do Basztowej i dalej bez zmian do Zajezdni Płaszów.

– linia 902 będzie kursowała z Kraków Airport do Cracovii Błonia bez zmian, następnie aleją Focha, Mickiewicza, Słowackiego, ulicą Długą do Basztowej i dalej bez zmian do Dworca Głównego Wschód.