Rozpoczęła się budowa akademika LIV Kraków

fot. Materiały prasowe

Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji prywatnego akademika LIV obok krakowskiego AWF. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym..

Projekt zakłada realizację 277 apartamentów 1 i 2-osobowych o podwyższonym standardzie. W pokojach zaplanowano m.in. przestrzeń do nauki i spania, własną łazienkę oraz aneks kuchenny.

– Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i organizacją placu budowy, usuwaniem istniejących kolizji oraz roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek – mówi Piotr Dobosz, dyrektor oddziału Kraków ERBUD, wykonawcy obiektu.

Kolejne etapy prac budowlanych obejmą w najbliższym czasie prace fundamentowe oraz ściany żelbetowe garażu podziemnego na kondygnacji -1. W przestrzeniach komercyjnych zaplanowano siłownię, pralnię i strefy co-workingowe.

Zakończenie wszystkich etapów prac budowlanych związanych z wykonaniem kompletnego budynku wraz z jego wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu wokół budynku oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie inwestycji zaplanowano z końcem sierpnia 2020 r. Obiekt przyjmie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021.

comments powered by Disqus