Rozpoczyna się remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Stradomskiej z Dietla

Skrzyżowanie ul. Dietla z ul. Stradomską fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nocy z środy na czwartek pracownicy firmy ZUE, na zlecenie ZIKiT, będą prowadzić prace serwisowe przy torowisku tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Dietla oraz Stradomskiej.

Roboty modernizacyjne mają rozpocząć się w środę o godzinie 21. Oznacza to, że tramwaje które miały po tej godzinie jeździć ulicą Stradomską w kierunku ulicy św. Gertrudy będą skierowane na trasy objazdowe.

– Ze względu na brak w tym roku generalnego remontu ulicy Krakowskiej zapadła decyzja, aby przeprowadzić doraźny remont w celu zwiększenia komfortu jazdy. Będziemy wykonywać na tym skrzyżowaniu m. in. napawanie torowiska – mówi Bartosz Piłat z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Linia nr 6 pojedzie zostanie skierowana na ulicę Dietla, skręci później w ulice Starowiślną, następnie ulicą św. Gertrudy pojedzie na ul. Dominikańską, aby dalej jechać po swojej stałej trasie na Salwator.

Linia nr 8 podobnie jak linia nr 6 pojedzie Dietla, Starowiślną i dalej ulicą św. Gertrudy. Linia nr 10 do przystanku Stradom pojedzie bez zmian, następnie pojazdy zostaną skierowane na ul. Dietla i Starowiślną.

Linia nr 13 pojedzie ulicą Dietla, Starowiślną, św. Gertrudy i Dominikańską, a dalej swoją stałą trasą do Bronowic. Lina nr 18 również będzie skierowana na ul. Dietla, Starowiślną, św. Gertrudy, Dominikańską i dalej po swojej stałej trasie na Krowodrzę Górkę.

comments powered by Disqus