Rozpoczyna się remont ul. Krakowskiej. "Za chwilę znajdzie się w stanie śmierci technicznej"

Ulica Krakowska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą sobotę rozpoczyna się przebudowa ulicy Krakowskiej.

– Mamy pełną świadomość, że będzie to znaczące utrudnienie nie tylko dla mieszkańców tego obszaru, ale również dla wszystkich krakowian, bo to ulica tranzytowa – przyznał podczas konferencji prasowej Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 

Szef miejskiej jednostki powiedział, że „stan tej ulicy jest już fatalny”, stąd teraz rozpoczyna się remont.


– Skrzyżowanie ulicy Dietla, Stradomskiej i Krakowskiej właściwie dogorywa i za chwilę znajdzie się w stanie śmierci technicznej – podkreślił Hanczakowski.

Ulica Krakowska za 10 miesięcy zmieni swoją funkcję. – Przestanie mieć charakter ulicy tranzytowej. Stanie się osią komunikacyjną Kazimierza i najbliższych okolic – dodał.

W sobotę zamknięta zostanie cała ulica Krakowska. Jednak pracownicy firmy Trakcja PRKiI, którzy wygrali przetarg na modernizację drogi, pojawią się tylko na moście Piłsudskiego. Będą tego dnia zrywać warstwę asfaltu.

– Od poniedziałku rozpoczniemy prace związane z remontem mostu. Będziemy wymieniać nity oraz zniszczone elementy. Później przeprowadzimy piaskowanie konstrukcji, aby później ją wymalować – zdradził Krzysztof Dziobek z firmy Trakcja PRKiI.

Sprawdź zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus