Rozpoczyna się Tydzień Bibliotek

Targi Książki w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę rozpoczyna się XIII edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Krakowskie biblioteki przygotowały wiele czytelniczych atrakcji. Mieszkańcy Krakowa będą mogli  przekonać się, że czytanie czy udział w wydarzeniach okołoliterackich to jedna z najciekawszych form spędzania wolnego czasu.

Początek wydarzenia w sobotę, 7 maja, o godzinie 10.00. Z zajezdni Nowa Huta wyjedzie zabytkowy tramwaj typu T4 zwany „Norymbergą”. W podróży towarzyszyć nam będą, czytający fragmenty książek, krakowscy aktorzy - Tomasz Schimscheiner i Tadeusz Piotr Łomnicki.

Trasa będzie przebiegała przez następujące przystanki: Plac Centralny; Rondo Czyżyńskie; Rondo Grzegórzeckie; Korona; Centrum Kongresowe; Pl. Wszystkich Św.; Bagatela; Poczta Gł.; Basztowa LOT; Rondo Mogilskie; Plac Centralny.

Flash mob po hejnale

W samo południe, tuż po hejnale, na Rynku Głównym odbędzie się flash mob. Każdy może zabrać ulubioną książkę i na głos czytać fragmenty ulubionych publikacji.

Odbędzie się również konkurs dla miłośników mediów społecznościowych i amatorów fotografii. Każdy będzie mógł zrobić zdjęcie z książką w przestrzeni miejskiej Krakowa. Fotografie należy oznaczać hasztagami #krakówczyta #czytamnapolu, opublikować na Facebooku lub Instagramie i nominować znajomych do dalszej zabawy. Fotografie opublikowane podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie (7–31 maja 2016 r.), będą mogły wziąć udział w konkursie objętym patronatem medialnym Kraków Photo Fringe 2016. Warunkiem uczestnictwa jest oznaczenie fotografii dodatkowymi hasztagami: #krakowphotofringe #letsfringe. Po zakończeniu konkursu, fotografie będzie można zobaczyć w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej (os. Stalowe 12).

 

comments powered by Disqus