Rusinek uczy Trzaskowskiego mówić "po krakowsku" [VIDEO]

Sztab Rafała Trzaskowskiego, lidera krakowskiej listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu, wyprodukował najnowszy spot kandydata. W nagraniu udział bierze kandydat oraz literaturoznawca Michał Rusinek – LoveKraków.pl jako pierwszy lokalny portal prezentuje spot wiceministra spraw zagranicznych.

Scena rozgrywa się na krakowskich Plantach przy ulicy Pijarskiej. Rusinek przepytuje Trzaskowskiego. Pierwsze pytanie brzmi „W łazience to co pan ma?”. Wiceminister spraw zagranicznych odpowiada, że kafelki. – Jakie kafelki? Flizy się mówi – ripostuje były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej.

W kolejnym dialogu słyszymy pytanie: „Jak pan mówi na bułkę pszenną, podłużną?”. Rafał Trzaskowski, warszawiak z urodzenia, stwierdza że to bułka paryska. – Przypominam, to jest Kraków, a nie Paryż. Weka! – podkreśla Rusinek.

W ostatniej części Rafał Trzaskowski przekazuje Michałowi Rusinkowi wydrukowane CV. – Minister, doktor. Krakowskie trzy pokolenia – mówi literaturoznawca. Trzaskowski poprawia krakusa po krakowsku „czy pokolenia”.

Róża Thun: to kompetentny kandydat

Szefowa sztabu Rafała Trzaskowskiego podkreśla, że w zabawny sposób chce przedstawić lidera Platformy Obywatelskiej w Krakowie. – Zwracamy uwagę, że nasz kandydat ma wysokie kompetencje. Minister, doktor, wyjątkowy znawca mechanizmów Unii Europejskiej. Takiego kandydata mają mieszkańcy Krakowa do wyboru. Nieważne, skąd jest kandydat, ważne co sobą reprezentuje – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Róża Thun.

comments powered by Disqus