Rusza remont placu Biskupiego

Styczeń 2019 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Plac Biskupi zostanie przebudowany. 6 czerwca na placu pojawią się znaki zakazu parkowania. – Wykonawca rozpocznie pierwsze prace przygotowawcze. Ruch dla pojazdów dookoła placu zostanie utrzymany – informuje ZDMK.

– Wykonawca otrzymał pod koniec zeszłego tygodnia projekt tymczasowej organizacji ruchu i zlecił postawienie znaków zakazu parkowania. Po wprowadzeniu zakazu, na miejscu pojawi się sprzęt i materiał budowalny – mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Projekt rewitalizacji zakłada podział przestrzeni na trzy strefy. Pierwsza i największa będzie strefa parkowa, ciągnąca się od ulicy Asnyka. Obszar ten zostanie uporządkowany, pojawi się nowa nawierzchnia, zainstalowane zostaną nowe ławeczki, oświetlenie i kosze na śmieci.

– Środkowy obszar to przestrzeń zarezerwowana dla dzieci z placem zabaw. Zainstalowane będą trampoliny i ścianka zabawowa oraz miejsce do rysowania kredą czy do gry w klasy. Natomiast teren znajdujący się przy ulicy Krowoderskiej zostanie przemianowany na plac miejski. W planach jest nowa nawierzchnia, dekoracyjne oświetlenie, ławeczki oraz fontanna – wylicza Pyclik.

Miejsca postojowe zostaną wyznaczone na ulicy Biskupiej i wokół placu. Na sąsiednich ulicach zostanie położony nowy asfalt, powstaną też nowe chodniki.

– Po zakończeniu prac remontowych wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, uspokojenie ruchu oraz montaż stojaków rowerowych wpłyną korzystnie na komfort ruchu pieszego i rowerowego – uważa Michał Pyclik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus