Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności w Krakowie. „Liczy się każdy gest”

fot. mat. pras.

Rozpoczyna się 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Zbiórka odbędzie się w dniach 25-26 listopada w 125 sklepach w Krakowie i Małopolsce. Akcja jest organizowana równolegle przez banki żywności w sklepach na terenie całej Polski i Europy.

Jak co roku, Bank Żywności w Krakowie organizuje w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W wybranych sklepach w całej Małopolsce staną specjalne kosze, do których będzie można przekazać produkty z długim terminem przydatności, takie jak: mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, a także słodycze. Pełna lista sklepów znajduje się na stronie internetowej https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach. W Krakowie jest to prawie 40 sklepów, takich jak Auchan, Biedronka, Carrefour, Lidl czy Kaufland.

26. edycja podobnie jak poprzednia, oprócz możliwości zaangażowania się w akcję stacjonarnie, pozwala wesprzeć zbiórkę online. Za pośrednictwem strony https://zbiorkazywnosci.pl/bank/bank-zywnosci-w-krakowie do 26 grudnia można wpłacić darowiznę, która zostanie przeznaczona na zakup produktów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

– Żyjemy w naprawdę ciężkich czasach. Podwyżki cen sprawiły, że w skrajnym ubóstwie znajduje się 1,6 mln Polaków, a wiele osób nierzadko większą część przychodu musi przeznaczać na żywność. Podczas zbliżającego się okresu bożonarodzeniowego nie zapominajmy o najbardziej potrzebujących, którzy nie mają możliwości spędzenia Świąt w gronie najbliższych, przy stole pełnym potraw. Pomóżmy im godnie spędzić ten czas i weźmy udział w 26. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności. Pamiętajmy, że liczy się każdy gest. Nawet ten najdrobniejszy może całkowicie odmienić czyjś los – powiedziała Beata Ciepła, przewodnicząca Rady Banku Żywności w Krakowie.

W zbiórkę są zaangażowane sklepy, szkoły, organizacje partnerskie Banku Żywności. Bez wsparcia tysięcy wolontariuszy i pracowników wielu sieci handlowych, skuteczne przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności byłoby niemożliwe.