Ruszyła charytatywna akcja „Studenci dzieciom – Mikołajki 2018”

fot. mat.prasowe

Już po raz 31. studenci Politechniki Krakowskiej rozpoczynają zbiórkę pieniądzy na prezenty mikołajowe dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. W czwartek wystartowała akcja charytatywna „Studenci Dzieciom – Mikołajki 2018”.

Organizatorem akcji jest Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Rada Osiedla Domów Studenckich PK.

–  W tegoroczną zbiórkę zaangażowanych jest 130 studentów. Będziemy kwestować na wszystkich wydziałach uczelni, w naszych akademikach, zaprzyjaźnionych parafiach oraz na imprezach sportowych i kulturalnych PK - mówi Katarzyna Olender, koordynatorka tegorocznej akcji mikołajowej.  – 6 grudnia Święty Mikołaj z Politechniki rozpocznie spotkania z dziećmi, którym przyniesie prezenty.  Zawsze staramy się spełnić marzenia dzieci. Każde dziecko dostaje taki prezent, o jakie poprosiło w swoim liście do św. Mikołaja - mówi studentka PK.

W ubiegłym roku mikołajowa zbiórka przyniosła rekordową sumę - ponad 52 tys. zł, dzięki czemu prezenty otrzymało ponad 300 dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczych i wychowawczych.

Więcej informacji o akcji i jej przebieg można będzie śledzić na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/StudenciDzieciom/

comments powered by Disqus