Ruszyły prace w okolicy Bonarki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Puszkarskiej z ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Prace potrwają do końca września.

Skrzyżowanie zostanie zamienione na rondo. W ramach inwestycji wybudowany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy.

– Pierwszy etap prac realizowany będzie głównie na terenach zielonych. Drogowcy rozpoczną od przygotowania terenu oraz budowy instalacji i nowego ciągu pieszo-rowerowego. Później pojawią się pierwsze zmiany w organizacji ruchu – ruch pieszo-rowerowy zostanie przekierowany na nowo wybudowany układ drogowy, a w miejscu obecnego chodnika powstanie jezdnia – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Na późnij zaplanowane jest poprawa nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych po stronie centrum handlowego. To właśnie w stronę „Bonarki” ma zostać przesunięty ruch pieszy i rowerowy.

– W pierwszym miesiącu realizowanych prowadzonych – mogą występować chwilowe zawężenia pasa jezdni. Potem pojawi się zawężenie w ciągu ul. Puszkarskiej – na wysokości CH Bonarka. W okresie wakacyjnym wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Kamieńskiego i od ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Będzie można przejechać tylko przez drogę wewnętrzną CH Bonarka i w kierunku Walerego Sławka – przekazują urzędnicy.

Roboty realizuje deweloper w ramach innej inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze