Rzeczy czekają na nowy dom. Można je zabrać za darmo

Przestrzeń Pełna Dobra fot. mat. prasowe
Każdy chętny będzie mógł oddać rzeczy, których nie używa.

„Przestrzeń Pełna Dobra” powstała dzięki współpracy Ikea Kraków z Forum Wydarzeń. Funkcjonować będzie od 16 do 19 maja, w godz. 10:00 – 21:00 w Małym Hallu Forum Wydarzeń (ul. Marii Konopnickiej 28), do którego można wejść bezpośrednio od strony parkingów lub przez Forum Przestrzenie.

– Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety” – przekonują pracownicy Ikea Kraków, która jest inicjatorem akcji. Sami też wyposażyli „przestrzeń” kilkudziesięcioma przedmiotami z własnych domów.

W akcję może włączyć się każdy, przynosząc drobne przedmioty codziennego użytku, którym chce znaleźć nowy dom. Każdy może też może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje.

– Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni” – podpowiada Sabina Patryas, Koordynator ds Zrównoważonego Rozwoju z IKEA Kraków.

– Nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje. Nie musi przynosić niczego w zamian – dodaje Sabina Patryas.

comments powered by Disqus