Śledztwo w sprawie oskarżenia o molestowanie na finiszu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak informuje Kinga Okoń z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, postępowanie przygotowawcze w dotyczące oskarżenia o molestowanie przez zakonnika jest na końcowym etapie.

Na początku lutego tego roku w tynieckim opactwie wybuchnął skandal. Były proboszcz i zakonnik, który pracował w szkole, został oskarżony o molestowanie.

Do władz opactwa rodzice pokrzywdzonej 19-latki zgłosili się 20 września 2019 roku. Opowiedzieli, że w latach 2008–2010 zakonnik miał molestować ich córkę. Trzy dni później opat Szymon Hiżycki wysłał zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Podejrzany został zatrzymany 6 lutego 2020 roku w swoim rodzinnym mieście. Nie ukrywał się. Na wyjazd dostał pozwolenie od przełożonego. Zresztą to właśnie władze klasztoru poinformowały śledczych o tym, gdzie przebywa mnich.

Postępowanie w tej sprawie powinno się lada chwila zakończyć, choć jest okres wakacyjny i na ostateczne decyzje przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Jak udało nam się dowiedzieć, tylko jedna osoba ma status pokrzywdzonej, nikt więcej się nie zgłosił. Zakonnik został przebadany pod kątem psychologicznym, śledczy nie znaleźli żadnych obciążających materiałów na zabezpieczonych sprzętach ojca Artura W.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus