Śmierć dziecka w szpitalu. Jest uzupełniająca opinia biegłych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Gotowa jest opinia biegłych z wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej w sprawie śmierci trzymiesięcznej dziewczynki w szpitalu im. S. Żeromskiego. Do tragicznego zdarzenia doszło w 2016 roku.

W październiku informowaliśmy o postawieniu zarzutów dwóm lekarkom oraz pielęgniarce, które zajmowały się trzymiesięczną dziewczynką w lipcu 2016 roku. Zdaniem prokuratury medycy zalecili podanie dziecku zbyt dużej dawki potasu.

– Prokurator przedstawił lekarkom i pielęgniarce zarzuty popełnienia przestępstw, związanych z błędnymi decyzjami i czynnościami diagnostycznymi oraz terapeutycznymi podjętymi względem małoletniego pacjenta – informowała wówczas Elżbieta Potoczek-Bara z Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Zarzuty zostały sformułowane na podstawie dokumentacji medycznej, zeznań świadków, wyników oględzin zwłok dziecka oraz opinii ekspertów. Jak do tej pory ich treść nie została zmieniona.

Wyjaśnienia podejrzanych kobiet miały zostać zweryfikowane przez niezależnych ekspertów. Prokuratura Regionalna w Krakowie zwróciła się w tej sprawie do pracowników Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

– Na obecnym etapie nie jest uzasadnione ujawnienie treści opinii uzupełniającej – stwierdza Elżbieta Potoczek-Bara. I jak dodaje, dokument ten został udostępniony stronom postępowania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus