SONDAŻ LK: Krakowianie przeciwko igrzyskom, ale za budową metra

Jak na tę chwilę krakowianie odpowiedzieliby na pytania referendalne? Postanowiliśmy sprawdzić, co myślą mieszkańcy naszego miasta na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich, budowy metra, przeznaczenia większej ilości pieniędzy na ścieżki rowerowe oraz rozbudowy monitoringu wizyjnego.

Z  naszego sondażu ulicznego wynika, że zdecydowana większość krakowian nie chce, aby stolica Małopolski była gospodarzem zimowych igrzysk. Na pytanie „Czy jest Pani/Pan za zorganizowaniem i przeprowadzeniem przez Kraków Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku?” przy odpowiedzi „nie” 63,7% ankietowanych postawiło krzyżyk. Tylko 36,3% jest za organizacją zimowej olimpiady.

Na trzy kolejne pytania o metro, ścieżki rowerowe oraz monitoring wizyjny mieszkańcy odpowiadają zazwyczaj pozytywnie. Rozpoczęcia prac nad budową podziemnej kolejki chce aż 62,6% badanych. Przeciwko tak wielkiej inwestycji jest 37,4% respondentów.

Mieszkańcy stolicy Małopolski zdecydowanie chcą zwiększenia ilości pieniędzy na budowę ścieżek rowerowych. Spośród czterech pytań to właśnie to nie budzi większego sprzeciwu. Na „tak” przy pytaniu o infrastrukturę rowerową jest 80,1% pytanych, a przeciwko tylko 19,9%.

Na pytanie „Czy jest Pani/Pan za stworzeniem w Krakowie systemu monitoringu wizyjnego, którego celem byłaby poprawa bezpieczeństwa w mieście?” odpowiedź twierdząca padała w 70,4%. Tylko 29,6% obywateli Krakowa nie chce większej ilości kamer na terenie miasta.
comments powered by Disqus