Spektakle, wystawy, warsztaty. Festiwal Teatrów dla Dzieci w NCK

fot. BARTEK WARZECHA/mat.prasowe NCK
15 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury startuje Festiwal Teatrów dla Dzieci.

W trakcie 15 festiwalowych dni najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć 15 spektakli teatrów z całej Polski. Przez dwa tygodnie w Nowohuckim Centrum Kultury bajkowe opowieści przedstawią aktorzy i aktorki z Krakowa, Bielska-Białej, Poznania, Kielc, Będzina, Sosnowca, Rabki, Rzeszowa, Częstochowy i Gliwic.

Dla naj-najnów i nie tylko

Istotną częścią festiwalu są także spektakle dla naj-najów. Zapraszamy na nie dzieci już od 6 miesiąca życia. Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią, to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych dzieci mówi dyrektor NCK Zbigniew Grzyb.

W programie spektakle takie jak „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, „Smoki” Teatru Banialuka z Bielska-Białej, „W Dolinie Muminków” Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie czy „Nowa Księga Dżungli” Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Podczas wydarzenia będą również prezentowane dwie wystawy przybliżające twórczość polskich ilustratorów.

Jedna z nich to interaktywna wystawa „Dziura w całym”, na której pojawią się ilustracje Bohdana Butenki.

To próba przybliżenia publiczności szerszego spektrum twórczości ilustratorskiej Bohdana Butenki, ze szczególnym ukłonem w stronę najmłodszych. Jest zainspirowana jego sposobem myślenia o książce, bazuje na ciągłym dialogu z odbiorcą, wielowątkowości oraz przenikaniu się dwóch rzeczywistości: słowa i obrazu – informują organizatorzy.

Druga z wystaw to „Mistrzowie ilustracji” przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. To prace wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie.

Festiwal Teatrów dla Dzieci potrwa od 15 do 20 stycznia.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus