Sprawca karambolu na Ruczaju z wyrokiem

fot. PAWEŁ STARCK

W maju 2015 roku Grzegorz O., kierowca samochodu ciężarowego, spowodował karambol, w którym poszkodowanych zostało kilkunastu kierowców, czekających na zielone światło. Sąd skazał mężczyznę na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć.

Kierowca Scanii nie pamiętał, co tak naprawdę się wydarzyło 19 maja 2015 roku na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej. Mężczyzna przyznał się do winy, choć nie był w stanie wytłumaczyć, jak doszło do tego wydarzenia. Na przesłuchaniu opowiadał, że widział, jak samochody jadą, a później nie zdążył wyhamować. Późniejsze wydarzenia pamięta częściowo. Kierowca powiedział też, że był zmęczony, bo wracał z towarem, który nie został przyjęty.

Proces toczył się – za zamkniętymi drzwiami – blisko cztery lata. Sąd uznał, że Grzegorz O. jest winny spowodowania wypadku i skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Dodatkowo 13 osobom kierowca musi zapłacić łącznie 18 tys. złotych.

W wyroku, który nie jest prawomocny, znalazł się również punkt o zakazie prowadzenia pojazdów przez cztery lata, ale kara ta minie w maju, ponieważ na od blisko czterech lat właśnie Grzegorz O. ma zatrzymane prawo jazdy.

comments powered by Disqus